Geveze Sohbet Yolculuk başlasın

Seyahat esnasında ne yaparsınız? Şanslıysanız seyahat için tercih ettiğiniz taşıtın multimedya ekipmanlarında daha önce izlemediğiniz bir film bulabilir ve saatler sürecek yolculuğun birkaç saatini bununla değerlendirebilirsiniz. Tabii film seyretmek veya müzik dinlemek, bir noktadan sonra insani bir ihtiyaç olan sohbet etme gereksinimini karşılamaz. Genel geçer mobil iletişim altyapısı ile listenizdeki kişilere ulaşmak ve onlarla sohbet etmek istersiniz, lakin gecenin bir yarısı kimse size cevap vermeyebilir ken, sizinle aynı motivasyona sahip olmayan kişilerin sohbet etmek için uygun zeminde olmamaları da söz konusu olabilir. Pekiyi Bu durumda ne yapacaksınız? Sıkılmaya devam mı?

Tabii ki hayır! Şimdi Geveze  sohbet var. Birkaç tıkla giriş yapıp, online durumdaki kullanıcılarla doyasıya sohbet edebileceğiniz altyapı, tüm bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlardan; internetin olduğu her yerde kullanılabiliyor ve üstelik tek bir kuruş ödemenize gerek yok. Hareket halindeyken, gizliliğinizi koruyarak tanımadığınız veya daha önce giriş yapıp tanıştığınız kullanıcılarla dilediğiniz mecrada sohbet edebilmek mümkün. Mobil chat arayüzü internet paketinizi eser miktarda kullanıyor olması sebebiyle size ek maliyetler oluşturmayan bir sistem ve tüm dünyaya açık olmakla birlikte mobil sohbet ile yapılan bağlantılarda yerli kullanıcılar ve hatta sizi şehrinizden kişiler sohbet ediyor.

Mobil sohbet ?

Herkesin bildiği gibi Geveze , uzun yıllardır tekst bazlı iletişimde gündelik olarak en yaygın kullanılan bir yöntem. Bunun için geçmişte türlü yazılımlar geliştirildi ki, hemen hiç birisi Geveze  Chat gibi anonim sohbet edebilme imkanını kullanıcılara sunmadı. Güvenlik ve benzeri sebeplerle kullanıcılar kısıtlı alanlara hapsedildi ve sohbet etmek isteyenlerin birbirine ulaşması engellendi. Mevcut sosyal ağlarda dahi, tanımadığınız birileri ile iletişim kurabilmeniz oldukça zor. Zira kullanıcı adınızı doğrulamanız ve gerçek kimlik bilgilerinizi kullanmak zorundasınız ki, bu durumda mobil sohbet arayüzünde olduğunuz kadar rahat olmanız pek de mümkün görünmüyor.

Mobil sohbet, milyonlarca kullanıcının aynı anda bağlanabildiği bir ortamdır. Kullanıcılar, gerçek kimliklerini belirtmek zorun olmadıkları bu platformda, kullanıcı ismi seçerken yalnızca bu adın kullanılmıyor olması sınırına tabidir. Seçeceğiniz kullanıcı adı ile sisteme giriş yapıp, kimliğinizi gizli tutarak, size cevap veren tüm diğer kullanıcılarla sohbet edebilir, dilediğiniz kadar; süre sınırı olmadan sohbet edebilirsiniz. Mobil Geveze bu sistem için sizden hiçbir ücret talep etmez ve sınırlı uygulamalar söz konusu değildir.

Tabii mobil sohbet alt yapısı kontrolsüz de değildir. Kanalların genel operatörlerinin yanı sıra organik olarak görev yapmakta olan operatörleri de bulunur ve her kanalın genel kuralların yanı sıra, kendine ait regülasyonları söz konusu olabilir. Katılacağınız kanalda nasıl davranmanız gerektiğini operatörlere dabılabillir veya /rules komutunu çalıştırıp nelerin uygun olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Genel olarak Mobil chat kanallarında ciddi müeyyideler yoktur. Kişiler arasında gerçekleşen özel sohbetlerde ise kanal kuralları elbette geçerli değildir. Kullanıcılar birbirleri ile olan iletişimlerinden memnun olmadıklarında engelleme yapabilir ve sohbeti sonlandırabilirler. Yalnızca kanal içerisindeki tavır ve davranışları sınırlayan unsurlar söz konusu olabilmektedir ki, bunlar da zaten kimsenin itiraz etmeyeceği genel kaidelerdir.

Geçmişte chat tutkunları, otobüste eve dönüp, mIRC ekranını açacakları saati heyecanla bekler ve adeta koşarak evlerine bilgisayarları başına giderlerdi. Oysa günümüzde artık buna gerek yok. Hemen herkesin elinde bir akıllı cihaz bulunduğuna göre, şehir içinde veya dışında toplu taşım yolculuklarında eve giden yoldaki sürenin nasıl geçtiğini fark edemeyeceğiniz bir uygulamaya şimdi zaten sahipsiniz. Hemen mobil sohbet ara yüzüne girin, dilediğiniz kanalı açın ve gölünüzce sohbet edin. Otobüs, metro, dolmuş, taksi, vapur veya tren nerede olduğunuz fark etmez, Geveze mobil chat size her ortamda hizmet verebilmektedir.

Yazar Hakkında

Benzer Yazılar

Bedava sohbet odaları

TrSohbet Geveze

10 Mar 2018
Sohbet Odaları 18

Sohbet Odaları 18

22 Şub 2018
bizimmekan sohbet

Trgeveze Bayan Sohbet

18 Şub 2018
Reel Sohbet

Karabük sohbet

16 Şub 2018

Yorumlar

Yorumlar(1 )
    • emel
      emel 4 Aralık 2017

      çok harika bir yer kahkaha’nin gir gir sanata ‘nin olduğu bir yer herkese tesviye ediyorum bu siteye geme yen pişman olur bence


Sen de Yorumla!